
Câble caisson de basses C3525W 2,5 m
Câble RCA mono haut de gamme pour caisson de basses

The three 130mm bass drivers on this subwoofer provide an unrivalled, low-range bass with 33Hz (-3dB) low end frequency thanks to an integrated outer layer and optimal Klippel measuring technology. The subwoofer can be placed vertically or horizontally.

The US 5305/1 SW is a slender, high-performance subwoofer with 150 watt Class D amplifier and three 130 mm long-throw woofers that achieve an impressive 33 Hz (-3 dB) low end. The reinforced enclosure has a bass reflex vent that employs Teufel's proprietary air stream technology for the avoidance of wind noise. Horizontal or vertical placement is possible with this subwoofer. The automatic stand-by mode uses just under 0.5 watts - good news for your wallet and the environment.
| Description | Article |
|---|---|
| Largeur | 21 cm |
| Hauteur | 49,6 cm |
| Profondeur | 50 cm |
| Poids | 15,6 kg |
| Description | Article |
|---|---|
| Entrée RCA | 1 |
| Description | Article |
|---|---|
| Tension en service | 230V AC 50Hz V |
| Marche/arrêt automatique | Oui |
| Consommation d’énergie maximale | 230 W |
| Cordon d'alimentation IEC | Oui |
| Classe d’isolation | 2 |
| Sécurité | Oui |
| Fonction Standby | Oui |
| Consommation électrique en mode Standby | 0,5 W |
| Réglage du niveau de volume d’entrée | Oui |
| Réglage du son | Oui |
| Puissance de sortie (RMS) Subwoofer | 150 W |
| Puissance de sortie maximale Subwoofer | 190 W |
| Configuration de l’amplificateur | 1.0 |
| Technologie de l’amplificateur | Class D |
| Canaux de l’amplificateur | 1 |
| Description | Article |
|---|---|
| Fréquence limite inférieur (-3 dB) | 33 Hz |
| Compatible avec Récepteur AV | Oui |
| Event (position) | Frontale |
| Event | 2 |
| Diamètre nominal des vis du pied de support | 6 mm |
| Type de matériel | MDF |
| Surface du boitier | Laminée / mate |
| Blindage magnétique | Oui |
| Volume intérieur net | 35 L |
| Pied de support intégré | Oui |
| Haut-parleurs graves (nombre par enceinte) | 3 |
| Haut-parleurs graves (diamètre) | 130 mm |
| Haut-parleurs graves (matériel) | propylène |
| Gamme de fréquence de/à | 33 - 250 Hz |
| Niveau de pression acoustique maximum | 108 dB/1m |
| Principe acoustique | 1 voies |
| Type d’enceinte | Bass-reflex |
Veuillez vérifier si les câbles de connexion sont inclus dans la livraison.