
Support de fixation murale AC 3500 SM (paire)
Support de fixation mural pour enceintes satellites.


This highly compact two-way system comes with a classy high-gloss finish and protective metal grille. These satellite speakers are used for the stereo front channels as well as the two rear channels. This system utilises an 80 mm mid-range driver and a 20 mm dome tweeter together with a precisely tuned crossover to achieve outstanding audio quality. The considerable weight of these micro-speakers reflects the high quality of the technical components within.
| Description | Article |
|---|---|
| Largeur | 9,6 cm |
| Hauteur | 13 cm |
| Profondeur | 12 cm |
| Poids | 0,85 kg |
| Description | Article |
|---|---|
| Blindage magnétique | Oui |
| Support de fixation murale | Oui |
| Tweeters (nombre par enceinte) | 1 |
| Tweeters (diamètre) | 20 mm |
| Tweeters (matériel) | Tissu |
| Haut-parleurs graves (nombre par enceinte) | 1 |
| Haut-parleurs graves (diamètre) | 80 mm |
| Charge admise sur le durée (ICE long terme) | 40 W |
| Puissance maximal (IEC - Short Term) | 70 W |
| Impédance | 4 - 8 Ohm |
| Type d’enceinte | Fermée |
Les accessoires nécessaires sont compris dans le contenu de livraison